Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
| Phase | Three Phase |
| Brand | LENZE |
| Output Power | 0.75KW/415VOLT |
| Model Name/Number | SERVO DRIVE LENZE 8400 [E84AVSCE7514SX0] 0.75KW/415V |
Ensure movement in complex applications
Particularly suitable for: transverse materials handling equipment or palletizers in the field of intralogistics, extruders in the plastics industry, filling systems in the packaging industry.
View Complete details
| Phase | Three Phase |
| Brand | LENZE |
| Output Power | 11KW/415VOLT |
| Model Name/Number | SERVO DRIVE LENZE 8400 11KW/415V E84AVSCE1134SX0 |
Ensure movement in complex applications
Particularly suitable for: transverse materials handling equipment or palletizers in the field of intralogistics, extruders in the plastics industry, filling systems in the packaging industry.
View Complete details
| Phase | Three Phase |
| Brand | LENZE |
| Output Power | 2.2KW/415VOLT |
| Model Name/Number | SERVO DRIVE LENZE 8400 2.2KW/415V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | SEW |
| Torque | 12.5AMP |
| Output Power | 415v |
| Output Current | 415V |
| Input Voltage | 415V |
| Model Name/Number | MDX60A0054-5A3-4-00 |
| Motor Type | AC |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Motor Power | 3 HP |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Input Voltage | 200v - 240v |
| Brand | MITSUBISHI |
| IP Rating | 3PH |
| Torque | 200V |
| Frequency | 50Hz |
| Positioning Feedback Pulse | 1 |
| Output Power | 200V |
| Output Current | 3PHASE |
| Model Name/Number | MDS-B-SV, MR-E, MR-J4W2, G030B-, MDS-D SERIES |
| Motor Type | AC SERVO |
| Speed Range | 200V |
| Body Material | PLASTIC |
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MDS-B-SVJ2-01 1.2AMP/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MDS-B-SVJ2-04 2.8AMP/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MDS-D-SVJ3-07NA 0.75KW/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MDS-D-V2-4020 1KW/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MDS-D-V2-8080 2KW/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MR-E-100A 6AMP/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MR-E-200A 2KW/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MR-E-40A 2.3AMP/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MR-E-70A 5.8AMP/215VOLT | ||
| SERVO DRIVE MITSUBISHI MR-J4W2-44B 2.8AMP/215VOLT |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | KEB F5 |
| Torque | 0.75KW |
| Output Power | 415v |
| Output Current | 415V |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | 07F5CBB-YM00 |
| Input Voltage | 415v |
| Motor Type | AC |
Additional Information:
View Complete details