Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | Alleb Bradley |
| Network Speed | 5V DC 0.170 A, 24V DC 0.180 A |
| Usage/Application | Industrials |
| Material | Plastic |
| Current | 5V DC 0.170 A, 24V DC 0.180 A |
| Model Name/Number | SLC 500 1746-OW16 D |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Output Type | Analog |
| Pulse Transmission Output | Relay |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | SLC 500 1746-0W16 C |
| I/O Points | 16 Points |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 24 Digits |
| Mfr. Part Number: | 1746-OW16/C |
| Manufacturer: | Allen-Bradley / Rockwell Automation |
| Description: | Allen-Bradley 1746-OW16 SLC 500 16-Channel Relay Output Module, Series C |
| Full Description: | Allen-Bradley 1746-OW16 SLC 500 16-Channel Relay Output Module, 8 outputs per common; Number of Outputs: 16 (2 sets of 8); Operating Voltage: 5-265V AC, 5-125V DC, Series C |
View Complete details
| Manufacturer Series | 6ES7321-1ELOO-0AA0 |
| Communication Protocols | RS232 |
| Brand | Siemens |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Packaging Type | Box |
| IP Rating | IP53 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Manufacturer Series | S7 ET200B-32DO (6ES7132-OL01-0XB0) |
| Brand | SIEMENS |
| Output Type | Analog |
| Display Type | CPU |
| Usage/Application | Industrial |
| Number of Inputs | 14 Digits |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Communication Protocols | RS232 |
| Output Type | Digital |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer Series | SM322 |
| I/O Points | 16 Poinnts |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 14 Digits |
The SM 322; DO 16 x Rel. 120/230 V AC is characterized by the following properties:
SIMATIC S7-300, Digital output SM 322, Isolated 16 DO, relay contacts, 1x 20-pole
SIMATIC S7-300, SM 322 SD Module, galvanically separated, 16 SD, relays (2 x 8 SD), 20 poles
Categories:
PLC's > PLC digital I/O-module
AUTOMATION SYSTEMS > SIMATIC S7-300 Periphery
* Brand new product in its original packaging covered by the warranties and certifications provided by SIEMENS
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
| Brand | Mitsubishi |
| Output Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Number | FX2N-BOMR |
| Serial Number | PESXXXVIE2019090138 |
| Voltage | 24V DC |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Dimensions (W x H x D) mm | 130 x 86 x 90 mm |
| Allowable Supply Voltage Range | 100-240 V AC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP56 |
| Type | FX3G |
|---|---|
| Power Supply (V) | 100-240 |
| Current Type | AC |
| Program Memory | 32K STEPS |
| Program Memory Unit | EEPROM |
| Integrated Digital Inputs | 24 |
| Integrated Digital Outputs | 16 |
| Output Type | TRANSISTOR |
| Output Logic | SOURCE |
| Local I/O Points | 128 |
| Local + Remote I/O Points | 256 |
| Expandable | YES |
| Cycle Time LD (ns) | 210 |
| Cycle Time MOV (ns) | 500 |
| USB | 1 |
| RS-422 | 1 |
| Power Consumption (W) | 37 |
| Buffer Battery | OPTION |
| Protection Class | IP10 |
| Min. Ambient Temperature (°C) | 0 |
| Max. Ambient Temperature (°C) | 55 |
| Series | MELSEC-F SERIES |
View Complete details
| Number of Channels | 2 |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | ABB |
| Manufacturer Series | 11P |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| IP Ratinng | IP56 |
| Pack Type | Box |
Additional Information:
View Complete details
| IP Rating | IP53 |
| Brand | Clipsal |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | MS |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
| IP Rating | IP56 |
| Power | 100 W |
| Brand | Clipsal |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 210 V |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Channnle | 8 Channel |
Additional Information:
View Complete details
| Display Size | 9 Inch |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 60 Hz |
| IP Rating | IP56 |
| Model No | NB3Q-TW01B |
| Power Source | Electric |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Power | 12V DC |
| Output Type | Digital |
| Brand | Schneider |
| [Us] Rated Supply Voltage | 24 V DC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Supply Voltage Limits | 24 V DC (voltage limits: 19.2...28.8 V) |
| Country of Origin | Made in India |
| IP Ratinng | IP56 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | Carel |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Power | 9.5 kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Pack Type | Box |
| IP Rating | IP56 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | DELTA |
| Manufacturer Series | DVP16SP11R 3-NOS |
| I/O Points | 8 POINTS |
| Output Type | RELAY |
| Communication Port | 08 |
| Display Type | MANUAL |
| Usage/Application | PLC |
| Number of Inputs | 24 Digits |
| Brand | Delta |
| Manufacturer Series | S Series Expansion Module |
| I/O Points | 08/08 |
| Output Type | Digital |
| Pulse Transmission Output | 08 |
| Communication Port | 08 |
| Usage/Application | PLC |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | DELTA |
| Manufacturer Series | DVP08SM11N 1-NOS |
| I/O Points | 8 POINTS |
| Output Type | Digital |
| Usage/Application | PLC |
| Number of Inputs | 9 Digits |
| Brand | Delta |
| Manufacturer Series | S Series Expansion Module |
| I/O Points | 08/00 |
| Output Type | Digital |
| Pulse Transmission Output | 08 |
| Communication Port | 00 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Additional Information:
View Complete details
| Brand | Mitsubishi |
| Model Name/Number | FX2N-4DA |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP56 |
| Pack Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | Koyo |
| Type | CPU |
| Usage/Application | Computer |
| Model Name/Number | SG-8 |
| No. Of Channels | 8 Channels |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 210 V |
| IP Ratinng | IP56 |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | Panasonic |
| Model Name/Number | AFPX-C30B |
| Voltage | 220 V AC |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Current | 24 V DC, 0.5 A / 5 to 24 V DC, 14-point output of transistor (NPN) |
| Display Type | 7 Segment LED |
| No Of Inputs | 9 Digits |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | DELTA |
| I/O Points | 4 POINTS |
| Output Type | Analog |
| Communication Port | USB |
| Display Type | NO DISPLAY |
| Usage/Application | PLC |
| Number of Inputs | 9 Digits |
The slim and compact SS series offers the easiest and basic functions for sequential control.
Specification of Delta DVP04DA-S2 PLC Analog I/O Expansion ModuleManufacturer: DELTA
Product No. : DVP04DA-S
Product type : Analog Output Module
DVP Slim Series PLC
Analog output module, 4 AO
Language: Multilanguage
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | DELTA |
| Manufacturer Series | DVP12SC11T |
| I/O Points | 12 POINTS |
| Output Type | Digital |
| Communication Port | Transistor |
| Usage/Application | PLC |
| Number of Inputs | 24 Digits |
Manufacturer: DELTA
PLC Model : DVP12SC11T
Product Series: DVP Series
Inputs+Outputs points / unit: 12 points
Models: S-TYPE Main Processing Unit
DC Input : H TYPE
Transistor
S Series PLC
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Output Type | Digital |
| Pulse Transmission Output | 24v |
| Communication Interface | RS 422 |
| Communication Port | RS232 / RS422 / RS485 / Ethernet |
| Brand | Delta |
| Manufacturer Series | DVP |
| I/O Points | 8 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | PLC |
| Number of Inputs | 8 DIGITS |
| Brand | DELTA |
| Model Name/Number | DVP16SP |
| I/O Points | 8 digital Input |
| Output Type | Digital |
| Pulse Transmission Output | 8 digital Output |
| Current | yes |
| Communication Port | yes |
| Display Type | no |
| Usage/Application | PLC |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Output Type | Digital |
| Communication Port | USB |
| Brand | Omron |
| Manufacturer Series | CP1L-M60DT-A |
| I/O Points | Maximum Points 180 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | PLC |
| Number of Inputs | 24 Digits |
| Power Supply Voltage | 225V DC |
"CP1L-EM" and "CP1L-EL" have complete with a Ethernet port.
View Complete details
| Brand | B&R |
| Voltage | 220V AC |
| Case Size | 48 x 48 mm |
| Frequency | 60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Body Material | MS |
| Packaging Type | Box |
| IP Rating | IP53 |
Additional Information:
View Complete details