Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
| Phase | Three Phase |
| Model Name/Number | SERVO DRIVE LENZE EVS9321-EP 1.5A/415V |
SPECIFICATIONS:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Rated Power | 2 HP |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Rexroth |
| Model Name/Number | DKC01.3-100-7-FW |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Rated Power | 2 HP |
| Phase | Single Phase |
| Brand | REXORTH |
| Output Current | 11A |
| Model Name/Number | DKC03 .-3-040-7-FW |
| IP Rating | IP56 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Motor Power | 7 HP |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | REXROTH |
| Torque | 415V |
| Output Power | 11AMP |
| Output Current | 415V |
| Input Voltage | 380V |
| Model Name/Number | REXROTH SERVO DRIVE DKC01/DKCXX, HDS02/HCS02, HCS03/HMD01 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Rated Power | 2 HP |
| Phase | Single Phase |
| Brand | REXROTH |
| Model Name/Number | HDS02.1-W040N-HS32-01-FW |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Rated Power | 2 HP |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Lenze |
| Output Current | 1.5A |
| Model Name/Number | EVS9321-EVF |
| IP Rating | IP56 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Rated Power | 2 HP |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Lenze |
| Output Current | 1.5A |
| Model Name/Number | EVS9321-EVE |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | EVS9321-EVE 1.5A |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | LENZE |
| Torque | 1.5AMP |
| Output Power | 415v |
| Output Current | 415V |
| Input Voltage | 415v |
| Model Name/Number | EVF9321-CVV003 |
| Motor Type | AC |
|
.37 KW 480 VAC Servo Inverter |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Rated Power | 2 HP |
| Input Voltage | 215V |
| Phase | Single Phase, 1 - Phase |
| Brand | REXROTH |
| Output Current | 215V |
| Model Name/Number | DKC10.3-008-3-MGP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Power | 3 X AC 200....500 V 11.5 A |
| Voltage | 530V |
| Input Phase | 315 |
| Brand | REXROTH |
| Model Name/Number | REXROTH 11AMP 415V DKCXX.3-040-7 |
| Motor Type | AC, DC |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | LENZE |
| Output Current | 22.3A |
| Model Name/Number | EVS9326-E1V |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Power | 7 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Output Power | 3AMP TO 30 AMP |
| Brand | LENZE |
| Output Current | 400V |
| Motor Power | 3AMP TO 30AMP |
| Input Voltage | 400V |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | EVS9321/ EVS9322/ EVS9323/EVS9324/EVS9327 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Power | 3 X AC 0 - 530V 10 AMP0-1000HZ |
| Brand | REXORTH |
| Voltage | 24 V dc |
| Output Current | 10A |
| Input Phase | 315 |
| Model Name/Number | HMD01.1N-W0020 |
| Motor Type | AC |
| Color | WHITE |
| Current | 530V |
| Drive Power | 10AMP |
| Input Power | DC254-750 24.5AMP |
| Input Voltage | 530V |
| Part No. | Hmd01.1n-w0020 |
| I Deal In | New and Second Hand |
| 360 Modifiable | No |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details