Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
| Power | 2 HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Brand | ABB |
| Phase | 1 Phase |
| Model Name/Number | ACS880 |
| Motor Power | 22KW |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
View Complete details
| Input Phase | Three Phase |
Control Techniques M700 range is great for fans, pumps and winders. As well as your conveyors, complex processing machinery and speed & position control.
Additional Information:
View Complete details
| Input Phase | Three Phase |
The built in Ethernet is included on the M700 standard range. As well as having the option of having a Safe Torque Off (STO) option and both digital and analog I/O.
Additional Information:
View Complete details
| Input Phase | Three Phase |
Additional Information:
View Complete details
| Power | 2 HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Brand | ABB |
| Phase | 1 Phase |
| Model Name/Number | ACS 800 |
| Motor Power | 350KW |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
| Usage | For Industrial Machinery |
| Brand | ABB |
| Phase | 1 Phase, 3 - Phase |
| Model Name/Number | ACS850 |
| Motor Power | 355KW |
| Input Voltage | 3PHASE |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | ABB |
| Output Power | 500HP |
| Input Voltage | 440V |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | ACS850-04-602A-5+J400 |
| Type of VFD | VSI Drives |
| Issue | FS450R17KE3 + AGDR-71C FALIURE |
| We Repair | FS450R17KE3 + AGDR-71C FALIURE REPLACE |
View Complete details
| Communication Interface | Ethernet |
| Brand | ABB |
| Manufacturer Series | EXTENSION ANALOG 11P XEO8B5 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Power Source | Electric |
Additional Information:
View Complete details
| Brand | ABB |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | PM554-RP-AC |
| Net Weight | 0.339 kg |
| Length | 74 mm |
| Net Height | 135 mm |
| Net Width | 82 mm |
| Memory Size | 142 KB |
| Memory Type User Data | RAM |
| Number of Digital Inputs | 8 Inputs |
| Number of Digital Outputs | 6 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | ABB |
| Power | 24 V DC |
| Material | METAL |
| Model Name/Number | ABB DIGITAL IO MODULE DC532 B5 |
| Dimension | 5.1 cm x 7.6 cm x 7.6 cm |
| Dimensions | 5.1 cm x 7.6 cm x 7.6 cm |
Part Number: DC532
Order Number: 1SAP240100R0001
Country of Origin: Sweden
Description: Digital I/O Module 16DI/16DC 24VDC,DI:24VDC,DC:24VDC/0.5A,1/2-wire
Digital Input/Output ModuleAdditional Information:
View Complete details