Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
| Program memory | 8K Steps |
| Brand | Fuji |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | WSZ-32MCT2-D24 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| IP Rating | IP36 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Brand | Omron |
| Output Type | Transistor |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Number | CP1E-N30DT1-D |
| Serial Number | PESXXXVIE2019090163 |
| Voltage | 24V DC |
| Frequency | 50 Hz |
| Program Capacity | 8K Step |
| Data Memory Capacity | 8K Words |
| External Power Supply | 0.3 Amp |
| Current Consuption | 0.27 Amp |
The CP1E provide high cost performance to further reduce costs by allowing you to select the optimal CPU Unit from the E[][]S-type Basic Models or N/[][]S(1)-type Application Models.
Windows is registered trademarks of Microsoft Corporation in the USA and other countries.
Other company names and product names in this document are the trademarks or registered trademarks of their respective companies.
Intuitive control with “Smart Input.”
Easy to use input editor with smart input function [All Models]When you begin typing an instruction from the keyboard in Ladder Editor Mode,suggested instructions are displayed and the addresses are automatically entered.
Connecting lines are added automatically based on the cursor position, enabling intuitive ladder programming.
When you begin typing an instruction from the keyboard while in the Ladder Editor Window, suggested instructions are displayed. All you have to do is select the instruction from the list for easy input even if you do not remember the entire mnemonic.
Address IncrementingThe address of the next operand, including input bits and output bits, is incremented by one and displayed as the default. This enables easily inputting consecutive addresses.
User-friendly Ladder Program InputWith the automatic connecting line insertion function the necessary connection is added automatically based on the curser position.
Automatic Column Insertion When Inserting InstructionsThe column is automatically inserted when an instruction is added even if the curser is above another instruction.
Easy to reuse ladder programmingTo create the same group of ladder instructions more than once with the address addition copy function, the instructions can be reused simply by inputting an address offset.
Intuitive Menu StructureIntuitive Menu DisplayAn intuitively designed menu structure makes it easy to see the overall system simply by looking at the menu for smooth operation without referring to a manual.
Only commercially available USB cables required [All Models]All CP1E CPU Units use high-speed USB for the peripheral port. Support software (computers) can be connected using commercially available USB cables. Without the need for USB conversion cables or special cables, connection is easier and cable cost is low.
The depth of CPU Units with RS-232C connectors is reduced by 20 mm [Renewal type]6 mm slimmer than the normal type.
Efficient and EffectiveFlexibly handle even small-scale systems.
Various Option Units available for increased expandability.
The Application Models (CP1E-N[][]/N[][]S(1)) are equipped with high-speed counters, pulse outputs, and a built-in serial port(s).
In addition, using the Expansion Unit and Option Board, you can control a wide range of devices.
Two 100kHz pulse outputs for high-precision position control.
High-speed CountersControl multiple axes with one PLC using the two 100kHz and four 10kHz, single-phase high-speed counters.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Model Name/Number | CM2-BP04EA0 |
| Brand | CIMON |
| Phase | Single phase |
| Flash Memory | NO |
| Backlight Color | YES |
| Touch Screen Type | YES |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
| Brand | Omron |
| Output Type | Relay |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Number | C200H-OC222 |
| Serial Number | PE5XXXVIE2019090155 |
| Current | 2 Amp |
| Voltage | 250V AC,24V DC |
| LOT Number | 1079F |
| Number of Outputs | 12 |
| Weight | 280 g |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
| Brand | Omron |
| I/O Points | 16 |
| Output Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name | C200H-ID212 |
| Serial Number | PESXXXVIE2019090149 |
| Voltage | 24V DC |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 6 Piece
| Brand | Omron |
| I/O Points | 16 |
| Output Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Number | C200H-MR831 |
| Serial Number | PES202100011 |
| Voltage | 24V DC |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 0.50 kg |
| RAM | 16 kb |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
| Brand | Omron |
| Current | 5 Amp |
| Model Number | C200H-CPU03 |
| Serial Number | PES202103200 |
| RAM | 16 kb |
| Fuse Voltage | 125 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Supply Voltage | 24V DC |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
| Brand | Omron |
| I/O Points | 32 |
| Output Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Number of Inputs | 9 Digits |
| Model Number | C200H-LK202 |
| Serial Number | PES202103202 |
| Voltage | 24V DC |
| Current | 0.5 Amp |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 8 Piece
| Brand | OMRON |
| Manufacturer Series | C200H |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Brand | OMRON |
| Manufacturer Series | CP1W-32ET |
| I/O Points | 32 POINTS |
| Output Type | Digital |
| Pulse Transmission Output | Transistor |
| Dimensions (H x D x W) | 150 mm x 90 mm x 50 mm |
| Rated Input Voltage Range | 4.5-30 V |
| Display Type | LED |
| Usage/Application | PLC |
| Number of Inputs | 32 |
| Power Supply Voltage | Supply Voltage - Max: 30 VDC Supply Voltage - Min: 4.5 VDC |
| Operating Voltage Range | Supply Voltage - Max: 30 VDC Supply Voltage - Min: 4.5 VDC |
| Rated Input Voltage | Supply Voltage - Max: 30 VDC Supply Voltage - Min: 4.5 VDC |
Descriptions of Omron CP1W-32ET provided by its distributors.
Programmable Controller CP1L Expansion I/O UnitMisumi USAI/O expansion unit, 32 x NPN outputs 0.3 APLC DirectOMRON CP1 EXPANSION UNIT, 32X NPN OUTPUTS 0.3AAdditional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
| Brand | OMRON |
Additional Information:
View Complete details