Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
| Control Method | V/F Control |
| Input Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 240 V |
| Motor Type | Induction |
| Brand | Siemens |
| Output Power | 15 kW |
| Output Current | 1600AMP |
| Model Name/Number | 6RA70 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
View Complete details
| Control Method | V/F Control |
| Input Phase | Three Phase |
| Motor Type | Induction |
| Brand | Siemens |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Name/Number | 6RA70 |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 210 V |
| Pack Type | Box |
| Power Source | Electric |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
| Control Method | V/F Control |
| Input Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 210 V |
| Motor Type | Induction |
| Output Power | 25 kW |
| Brand | Siemens |
| Output Current | 1200AMP |
| Model Name/Number | 6RA70 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
| Usage/Application | Industrial |
| Connection Type | USB |
| Voltage | 24V DC |
| Brand | Siemens (HF) |
| Model Number | Simatic IPC 427D |
| Serial Number | PES202100053 |
View Complete details