Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Manufacturer Series | FX3U-232ADP-MB |
| Brand | MITSUBISHI |
| I/O Points | 0 points |
| Dimensions (W x H x D) mm | WIDTH (MM) 17,6 HEIGHT (MM) 90 DEPTH (MM) 74 WEIGHT (KG) 0,08 |
| Usage/Application | PLC |
| Power Consumption (W) | 30mA 5V DC |
| Output Type | Digital |
| Pulse Transmission Output | Relay |
Additional Information:
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | A8GT-PWEL |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | GT1572-VNBA |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Three Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | E1012 |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP33 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Keyboard Control |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | MS-60T-CE |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Display Size | 5.7 inch |
| Brand | Horner |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Control Type | Touch Screen |
| Model Name/Number | Mitsubishi A7GT-BUS |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Phase | Three Phase |
| Display Colors | 65k |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Display Size | 8 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | E1061 |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | GOT2000 |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP36 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 65k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | E1101 |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 v |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Mitsubishi |
| Model Name/Number | E1032 |
| Type of Communication | RS232/RS485 |
| Port Type | Ethernet |
| Serial Number | PES202103188 |
| Warranty | 1 yr |
| Mechanical Size | 202 x 187 x 63.6 mm |
| Cut-out Size | 166 x 149 mm |
| Weight | 0.95 kg |
| Housing Material | Powder-coated Aluminium |
| Input Voltage | 30 V DC |
| Power Consumption | 3.6 W |
| Input Fuse | Internal DC Fuse, 2.0 AT |
| Size Diagonal | 240 x 64 pixels |
| Backlight | Led With Dimming |
| Backlight Life Time | 35.000 Hour |
View Complete details
| Control Type | Keyboard Control |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 192 X 64 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mitsubishi |
| Model No | E1032 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
| Series | MR-J2S |
| Input Voltage | 200-230 VAC |
| Communication Interface | SSCNET |
| Protection Rating | IP00 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Display Size | 5.7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Model Name/Number | GT1675M-STBA |
| Brand | Horner |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 192 X 64 Pixels |
| Display Colors | 65k |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Display Size | 8 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 480 x 272 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | F940GOT-LWD-E |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
| IP Rating | IP52 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | GT1050-QBBD |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP33 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | A970GOT-SBA |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP33 |
View Complete details
| Display Size | 7 inch |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Phase | Single Phase |
| Resolution | 320 x 240 Pixels |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | A956GOT-SBD |
| Brand | Mitsubishi |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details