Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
| Input Voltage | 220V |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Plastic |
| IP Rating | IP56 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 215 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Pack Type | Box |
| Power Consumption | 0.4 kW |
View Complete details
| Phase | Three Phase |
| Brand | LENZE |
| Output Power | 1.1KW/415VOLT |
Ensure movement in complex applications
Particularly suitable for: transverse materials handling equipment or palletizers in the field of intralogistics, extruders in the plastics industry, filling systems in the packaging industry.
View Complete details