Call 08047685592 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Output Power(KW / HP) | 0.37KW/0.5HP |
| Input Voltage | 415V |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Motor Power | 18.5KW |
| Brand | ABB |
| Model Name/Number | ABB ACS-M1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 210 V |
| Power Source | Electric |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 3 kVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Emerson |
| Phase | 3 Phase |
| Model Name/Number | MP250A4 |
| Motor Power | 125 kW |
| Warranty | 1 Year |
| Back Up Time | 10 Min |
| Form Factor | Tower Model |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Power | 2 HP |
| Usage | For Compressors |
| Input Voltage | 415V |
| Model Name/Number | F7 |
| Motor Power | 132KW |
| Brand | YASKAWA |
| Phase | 3 Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Display Type | Digital |
View Complete details
| Output Power(KW / HP) | 0.37KW/0.5HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Power | 2 HP |
| Phase | 1 Phase |
| Input Voltage | 415V |
| Brand | ABB |
| Motor Power | 350KW |
| Model Name/Number | ACS 850 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
| Power | 2 HP |
| Usage | For Compressors |
| Motor Power | 110KW |
| Model Name/Number | F7 |
| Brand | Yaskawa |
| Input Voltage | 415V |
| Phase | 3 Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
| Power | 2 HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Brand | ABB |
| Phase | 1 Phase |
| Model Name/Number | ACS 850 |
| Motor Power | 280KW |
| Input Voltage | 415V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Display Type | Digtial |
View Complete details
| Power | 2 HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Brand | ABB |
| Phase | 1 Phase |
| Model Name/Number | ACS 850 |
| Motor Power | 110KW |
| Input Voltage | 415V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Display Type | Digital |
View Complete details
| Usage | For Industrial Machinery |
| Brand | ABB |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | ACS880 |
| Motor Power | 10 HP |
| Input Voltage | 415V |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Input Voltage | 415V |
| Brand | ALLEN |
| Input Phase | 3 Phase |
| Model Name/Number | FLEX 753 |
| Motor Power | 185KW |
| Voltage | 380 - 480 V |
| Enclosure Rating | IP 20 |
View Complete details
| Power | 2 HP |
| Usage | For Industrial Machinery |
| Input Voltage | 415V |
| Input Phase | 3 - Phase, 3 Phase |
| Model Name/Number | SSD PARKER 690 |
| Motor Power | 7.5KW |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Power | 1 HP |
| Usage | For Compressors |
| Input Voltage | 415V |
| Phase | 1 Phase |
| Model Name/Number | FLEX 753 |
| Motor Power | 200KW |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
View Complete details